Haber Tahtası

1 Mayıs'ta MEMUR-SEN, Zafer Meydanını Dolduracak

1-mayista-memur-sen-zafer-meydanini-dolduracak

İlk Toplu İş Sözleşmesi olan Fincancılar Anlaşmasının imzalandığı Kütahya'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bayramı kutlamaları MEMUR - SEN ile Kütahya Zafer Meydanında 09:30'da 23 ilden 20bin civarında kişinin katılımıyla gerçekleşecek.
30 Nisan 2017 Pazar 10:53

Yapılan bilgilendirme toplantısında Memur-Sen/Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Fatih KÖSE, Genç Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Zahid BEHTİ, Diyanet-Sen Şube Başkanı Nazif KOCAÇOBAN, Sağlık-SEN Şube Başkanı Yücel Akgün, Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Rafet KELEŞ, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Mustafa YILDIZ, Bem Bir-Sen Şube Başkanı Yılmaz YAMAN, Toç Bir-Sen Şube Başkanı Hüseyin AĞAÇ, Enerji Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa SAĞDIÇ, Bayındır Memur-Sen Şube Başkanı Hakan EKİZ, Birlik Haber-Sen Şube Başkanı Ömer ORUÇ, Ulaştırma Memur-Sen Şube Başkanı Sadi MERAL, Kültür Memur-Sen Şube Başkanı Uğur SOYLU hazır bulundu. 
Bu organizasyonun aynı zamanda şehrin tanıtımı bakımından önem ifade ettiği belirtilirken, o gün için Kütahya ekonomisine de büyük canlılık getireceği; esnafımızın, otellerimizin, lokantalarımızın hazırlıklı olması gerektiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Keza toplantıya katılacak kafilelerin toplantı gününden önce de ilimize gelmeleri ihtimali yüksektir.Konu ile ilgili Memur - Sen'e bağlı Sendika Şube Başkanlarının düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyunu bilgilendirmek üzere Eğitim Bir Sen Şube Başkanı ve aynı zamanda Memur-Sen İl Temsilcisi olan Fatih KÖSE tarafından bir açıklama yapılmıştır. Fatih KÖSE açıklamasından şunları söyledi: "Memur-Sen, bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, tarihin ilk toplu iş sözleşmesi olarak nitelendirilen "Fincancılar Anlaşması"nın imzalandığı Kütahya'da kutlayacak.

Memur-Sen yönetim kurulunun karıyla bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, tarihin ilk toplu iş sözleşmesi olarak nitelendirilen ''Fincancılar Anlaşması''nın 1766 yılında imzalandığı Kütahya'mızda kutlanacak.

Karar sonrasında 4 kişi genel merkezden ve 3 kişide ilimizden olmak üzere 1 Mayıs için miting tertip komitesini oluşturduk ve hazırlıklarımızı sürdürmekteyiz.
Tarihi geçmişinden dolayı insanımızın 1 Mayıs’a bakışını değiştirecek olan yine Memur-Sen müntesipleri olarak bizlere düşmektedir.

Çünkü nitelikli çalışan, nitelikli ürün konusunda kültürümüzde ahilik kültürünün öğretileri günümüze kadar gelmiştir.

1 – Doğru sözlü olmak,
2 – Emanete hiyanet etmemek
3 – Cömert olmak,
4 -, Gözünü kötü şeylerden sakınmak,
5 – Íki yüzlü ve yiyicilerden uzak durmak,
6 – Kötülerden uzak durmak,
7 – Öfkelenmek, (öfke gelince akıl gider) gibi bu ilkeler çalışma hayatımızın ilkeleridir.

Bunların yanında “işçinin alın teri kurumadan ücretini veriniz” buyuran bir peygamberin (sav) ümmeti olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlama hakkının en fazla bizlerin hakkı olduğu kanatindeyim.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne, bir kavga ve çatışma değil, tüm çalışanların sorunlarının ele alındığı ve çözüm önerilerinin haykırıldığı bir gün olarak bakmak gerekir. 1 Mayıs'ı, coşkuyla, neşeyle birbirimizi kucaklayarak, anlayarak, daha çok birbirimize saygı duyarak kutlamaktan yanayız. Biz senelerdir 1 Mayıs'ı bu şekilde kutlamaya devam ediyoruz. 1 Mayıs'ı geçen yıl Kahramanmaraş'ta kutlamıştık. Bu sene 1 Mayıs'ı, dünyanın ilk toplu iş sözleşmesinin imzalandığı çok anlamlı bir yer olan Kütahya'mızda kutlayacağız. Vatandaşlarımızı, birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi coşkulu ve mutlu bir şekilde haykıracağımız Kütahya'ya davet ediyorum.

Kuruluşun ve kurtuluşun şehri, ilklerin diyarı, çini sanatının başkenti, evliyalar, şehzadeler, alimler, sanatkarlar şehri, kaplıcalar diyarı, kültür ve sanat şehri Kütahya’mızda 1 Mayıs günü Memur-Sen’e bağlı emekçilere ev sahipliği yapmanın onurunu yaşayacağız. Böyle büyük ve anlamlı bir organizasyonu ilimizde gerçekleştirme kararı alan Genel merkez yöneticilerimize teşkilatım ve Kütahyalı hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Memur-Sen her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlamalara mührünü vuracaktır. 16 Nisan’da tecelli eden millet iradesine karşı hazımsızlık yaşayan cenahlara en gür seda 1 Mayısta Kütahya Zafer Meydanında yükselecektir.

Memur-Sen her daim milletin yanında olmuş, milletin sevincine de kederine de ortak olmuş, sorunlarına çareler üretmeyi sevda edinmiş bir teşkilat. Dış güçlerin güdümünde içimizde kandırılmış insan kitleleriyle toplum hayatımıza ve siyasi hayata dair kurguların karşısında ortak akıl hareketiyle set vuran sendikamız; 2010 referandumunda toplu sözleşmeye de toplumsal sözleşmeye de evet diyerek millet iradesinin devamına katkı sunmuştur. Ardından 17 – 25 Aralık sürecinde kurulan kumpasın bertaraf edilmesinde sorumluluk üstlenmiş ve milletin seçtiklerini kurda çakala yem etmemiştir. 15 Temmuz kalkışmasında herkesten önce alanlara çıkarak dış güçlerin, şer odakların taşeronluğunu yapan hainlere karşı milli direnişi örgütlemiş ve gündüz işinde gece meydan nöbetlerinde milletin hukukunun ve iradesinin bekçiliğini yaparak milletimizin gönlünde sarsılmaz bir yer bulmuştur. Son olarak 16 Nisan’da tüm Türkiye’de teşkilatlarımız “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” sloganıyla terör örgütlerinin, içimizdeki millet düşmanlarının, küresel düşmanlarımızın karşısında dimdik duran savunan adamın yanında yer almış ve gelecek yüzyılımızın, özgür ve büyük Türkiye’nin temellerinin atılmasında rol ve söz sahibi olmuştur.

Her hayırlı işte en önde ve öncü olan Memur-Sen’imizin değerli mensuplarını ve ailelerini, 16 Nisan zaferini kutlamak isteyen tüm hemşerilerimizi 1 Mayıs’ta Kütahya Zafer Meydanındaki Emek ve Dayanışma Bayramı Türkiye Buluşmamıza davet ediyorum" dedi. - DORUK


Haber okunma sayısı: 614Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
3970 hit, 458 ziyaretçi, 503 ziyaret
Bu ay:
37409 hit, 4553 ziyaretçi, 5048 ziyaret
Toplam:
1037286 hit, 224072 ziyaretçi, 314351 ziyaret