Haber Tahtası

Macaristan Büyükelçisi, Müslüman Geleneklerine Saygı Göstererek İftar Yemeği Verdi

macaristan-buyukelcisi-musluman-geleneklerine-saygi-gostererek-iftar-yemegi-verdi

Macaristan Büyükelçiliği, Türk ve Müslüman geleneklerine gösterdiği saygı çerçevesinde iftar yemeği verdi. İftar Programına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki , TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr Vural Kavuncu.eşi Deniz Kavuncu, Güral Şirketler Gurubu Başkanı ve Macaristan Fahri Başkonsolosu İsmet Güral eşi Av Nesrin Güral Demet Sabancı Çetindoğan ve Türkiye’nin değişik illerinden diplomasi, siyaset, sanat, akademi, iş camiası, sivil toplum kuruluş temsilcilerinden katılım oldu.
03 Haziran 2017 Cumartesi 01:36

 Macaristan Büyükelçiliği, Türk ve Müslüman geleneklerine gösterdiği saygı çerçevesinde iftar yemeği verdi. İftar Programına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki , TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr  Vural Kavuncu.eşi Deniz Kavuncu, Güral Şirketler Gurubu Başkanı ve Macaristan Fahri Başkonsolosu İsmet Güral eşi Av Nesrin Güral Demet Sabancı Çetindoğan ve Türkiye’nin değişik illerinden diplomasi, siyaset, sanat, akademi, iş camiası, sivil toplum kuruluş temsilcilerinden katılım oldu.

İftar programı öncesi Macar  Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı Dr.Erdal Şalikoğlu kısa bir Türk Halk Müziği konseri verdi.

Ahmet Hamdi Akseki Camii'nin müezzini Hafız Cihad BODUR’un Kur’an- Kerim tilaveti sonrası ezan ile iftar açıldı.İftar programına yoğun programları nedeniyle katılamayan Başbakan Binali Yıldırım ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın teşekkür ve tebrik telgraflarının okunmasından sonra bir konuşma yapan Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, Türk ve Macar dostluklarının sağlamlığı üzerine mesajlar verdikten sonra İslam dinine saygılı bir Avrupa ülkesi olduklarını söyledi. Gabor Kiss, ülkesinde islamiyetin tam bir özgürlük içinde yaşanabildiğini anlattı ve  ünlü Macar Müslüman yazar Gyula Germenus’un hayatından örnekler verdi. Seçkin davetlilerin katılımıyla yapılan iftar programı sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TMBB Sağlık Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Vural Kavuncu, Deniz kavuncu,  Macaristan Fahri Başkonsolosu İsmet Güral , Av  Nesrin Güral ile Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss,Dora Kiss hatıra fotoğrafı çektirdiler . 


Haber okunma sayısı: 494Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
3326 hit, 293 ziyaretçi, 310 ziyaret
Bu ay:
14791 hit, 1609 ziyaretçi, 1748 ziyaret
Toplam:
1059096 hit, 226234 ziyaretçi, 316965 ziyaret