Canlı Bomba, Yakalandı

TKDK'da Büyük Performans Düşüklüğü

tkdkda-buyuk-performans-dusuklugu

IPARD 2. 1. Çağrı Sözleşme İmzalamaya Hak Kazanan İllere Göre projelerin kabulünün yayınlanması sonucu Kütahya TKDK (Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) listede 39. Sırada listenin sondan 4.cü ili olarak yer alabilmiştir.
06 Nisan 2017 Perşembe 01:19

IPARD 2. 1. Çağrı Sözleşme İmzalamaya Hak Kazanan İllere Göre projelerin kabulünün yayınlanması sonucu Kütahya TKDK (Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) listede 39. Sırada listenin sondan 4.cü ili olarak yer alabilmiştir. Daha önceki dönemlerde listenin üst sıralarında yer alan ilimizin bu performans düşüklüğü TKDK'da Neler Oluyor? Sorusunu akıllara getirmektedir. Hemen burnumuzun ucundaki Afyon sıralamada 2.olurken Kütahya'nın özellikle yüksek bütçeli projelerde hiç bir projesinin geçmemiş olması bir kere daha Kütahyalılar olarak bizi üzmüştür.
Bunun sebebi araştırılırken, kamu oyunda dolaşan söylentilere göre Kütahya'daki proje yazacak danışmanların küstürüldüğü, dolayısıyla yüksek bütçeli projelerin yeterince yapılamadığı, başka illerden getirilen proje danışmanlarının yaptığı projelerin ise kabulünün gerçekleşmediği, bu arada TKDK Koordinatörlüğünün bu konuda yeterli çapa ve çalışma göstermediği de konuşulanlar arasındadır. - DORUK


Haber okunma sayısı: 5283Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
397 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Bu hafta:
397 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Bu ay:
22375 hit, 2487 ziyaretçi, 2770 ziyaret
Toplam:
769938 hit, 198899 ziyaretçi, 280185 ziyaret