Haber Tahtası

KÜTAHYA VALİSİ GAZİ VE YAKINLARINA İFTAR VERDİ

kutahya-valisi-gazi-ve-yakinlarina-iftar-verdi

Kütahya Valiliği ev sahipliğinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gaziler ve aileleri onuruna iftar programı düzenlendi.
17 Haziran 2017 Cumartesi 15:00

 
Kütahya İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’ndeki iftar programına Vali Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkan vekili Fatih Kölgeli, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilici, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar,STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile gaziler ve aileleri katıldı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir İftara katılan tüm gazi ve yakınlarının masalarını tek tek gezerek ramazanlaraını kutladı.hal hatır sordu.Dertlerini dinledi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir yaptığı konuşmasında '' Ramazan oruç ayı, Kur’an ayı. Aynı zamanda yardımlaşma, dayanışma, bereket, birlik ve beraberlik ayı. Ramazan ayının bu özelliğini de biz en güzel iftar sofralarında görüyoruz. Bizleri ve dualarımızı bir araya getiriyor, o bereketi bize hissettiriyor. Bizler, millet olarak birlik bütünlük içinde olduğumuz mesajını iftar sofralarında en güzel şekilde veriyoruz. Eğer bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak, buradaki gibi kendi irademizle bir araya gelip, huzur içerisinde bir iftar yapıyorsak bu Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan Güneydoğu’ya, Kıbrıs’ımıza, 15 Temmuz’a kadar vermiş olduğumuz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Onların yapmış olduğu büyük fedakarlıklar sayesinde bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak varlığımızı devam ettiriyoruz. Bütün milletimizin fertleri şehitlerimize, gazilerimize minnet borçlular, bunu da her vesileyle dile getiriyoruz. Ahirete intikal etmiş olan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimizin ve onlara emek veren, onların en büyük yardımcıları olan aileleriyle birlikte sağlık ve sıhhat içerisinde hem bayrama erişmelerini hem de gelecek günleri sağlık ve sıhhat içerisinde görmelerini temenni ediyorum'' dedi

İftar sonrasında sofra duasını İl müftüsü Hüseyin HAZIRLAR yaptı.

İftar proğramı gazi ve gazi yakınlarının dilek temenni ve isteklerinin dinlenmesi ile sona erdi.DORUK HABER-Hüdayim GÜLER


Haber okunma sayısı: 1670

Haberin etiketleri:

Kütahya, valisi, gazi, ve, gazi, yakınlarına, iftar, verdi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER