Haber Tahtası

MHP MERKEZ İLÇE YÖNETİMİ MALTEPE MAHALLESİ MUHTARINA ZİYARETDE BULUNDU.

mhp-merkez-ilce-yonetimi-maltepe-mahallesi-muhtarina-ziyaretde-bulundu

Muhtar Hasan Hüseyin YENİCE; Belediye Başkanı beni Belediyeye sokmama emri vermiş.
08 Haziran 2017 Perşembe 21:22

 Milliyetci Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Gökhan TOMRUK, Başkan yardımcısı Hüdayim GÜLER , Sekreter Numan AYVA ve Yönetim Kurulu üyemiz Mehmet GÜNGÖR Maltepe Mahallesi Muhtarı Hasan Hüseyin YENİCE' yi muhtarlık makamında ziyaret etti.

Gectiğimiz günlerde mahalle sakinleri ile birlikde Maltepe parkı ile ilgili bir basın açıklaması yapan Muhtar Hasan Hüseyin YENİCE' ye Belediye Başkanı ve AKP İl Başkanı Ali ÇETİNBAŞ , muhtarın kendi sorunları var, Maltepe Parkı ile ilgili sorunların abartıldığı hakkında açıklamlarda bulunulmuştu.
Bu konular hakkında Maltepe Mahallesi Muhtarını MHP Merkez İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ile ziyaret etmişlerdir

MHP Merkez İlçe yönetimine açıklamalarda bulunan Muhtar Hasan Hüseyin YENİCE..;
'' Ben iki dönemdir Maltepe Mahallesinin muhtarı secilmekteyim.Maltepe Mahallesinin 2360' a yakın secmeni, 7500 nüfusu bulunmaktadır.Birbirleriyle iç içe olan Saray, Hamidiye,Müderris,Mecidiye mahalleleri ile birlikde 5 mahallenin toplam nüfusu 35.000 'i bulmaktadır.Tüm bu Mahallle halkının ortak kullanımında olan Mlaltepe Parkı malesef her türlü kanunsuz işlerin yapıldığı bir yer konumundadır.Akşam saat 21.00'den sonra bu park uyuşturucu kulllanan,satışı yapılan ve fuhuş yapılan bir mekan durumuna gelmektedir. Bu saatden sonra hiç kimse bu parkın içerisinde geçip evlerine gidememekte ve dinlenmek için dahi oturamamaktadır.

Parkın içerisinde bulunan bay ve bayan tuvalaetlerinin kapısı kilitli ve kullanılacak durumda değildir.Halı saha ve oyun parkı perişan durumdadır. Halı saha yanında bulunan mekruk binanın çam ve serceveleri kırılmış ve yakılmıştır.Bu terkedilmiş bina geceleri uyuşturucu kullananların ve fuhuş yapanların mekanı olmaktadır.
Parkın Maltepe camii tarafında bulunan giriş kısmına yakın yerde geceleri mekan tutar çeteler, şehitlik tarafından gelen polis araçlarını en rahat görecekleri şekilde konuşlanıp, polis ekip aracını gördüklerinde dağılarak kamufle olmakatdırlar.
Bu durumları anlatmak için defalarca belediye Başkanı Sayın Kamil SARAÇOĞLU'ndan randevu talep etmeme rağmen görüşme imkanı olmadığı gibi, o kadar çok gitmeye başladım ki en sonunda Belediye Başkanı ^^Maltepe Muhtarı gelirse kapıdan sokmayın^^ diye talimat vermek zorunda kalmıştır. Belediye secimleri zamanında MHP Belediye Başkan adayı Sayın Prof.Dr. Alim IŞIK hakkında Ülkücüler Belediye Başkanlığını kazanırlarsa belediyeye kendilerinden olmayanları sokmayacaklar diye kara propaganda yapanlar şimdi aynı şeyi kendileri yapmaktadırlar.Benim Belediye ye girmemi kimse engelleyemez.Ben şahsım için o makama gitmiyorum Secilmiş olduğum mahalle sakinlerinin huzur ve güvenliğinin sağlanabilmesi ve gerekenin yapılması için sorunları anlatmaya gidiyorum. sayın Belediye Başkanı muhtarın kendi sorunları var demiş, ben kendi sorunlarımı kendim Allaha şükür çözerim ve Belediye Makamının şahsi konuların çözüm noktası olmadığınıda gayet iyi biliyorum.
Ayrıca AKP İl Başkanı Ali ÇETİNBAŞ, Belediye ne yapacağını mahalle muhtarına sormaz gibi talihsiz bir açıklama yapmıştır.Secim zamanında mahallemize gelerek cadde,cadde,sı-okak,sokak gezip oy istediler.Önümüzdeki dönemde oy istemeye geldiklerinde bizimde cevabımız '' Biz ne yapacağımızı biliriz'' olacaktır. 
Geçtiğimiz günlerde yaptığımız basın açıklamalı eylemden sonra Emniyet Müdürlüğü tarafından MOBESE kamera koyulması için yer çalışması yapıldı ve en kısa zamanda koyulacağına inanıyorum.Belediye Başkanlığı tarafından gönderilen yazıda ise Maltepe parkının düzenlemesinin yeniden yapılacağı,eksikliklerin giderileceği bildirilmiştir.Sözde kalan bu bildiriler defalarca yapılmıştır. Bu zamana kadar malesef yapılmamaıştır.Ama bu sefer yapılırmı, yapılacaksa da ne zaman yapılır onuda Allah bilir.'' dedi

Sorunları dinleyen MHP Merkez İlçe yönetimi bu konunun yakın takipcisi olacaklarını ve Belediye Başkanı ile İl Emniyet Müdürünü ziyaret ederek bu konu ile izlenimlerini aktararak çözüm için neler yapılacağı konusunda istişarede bulunacakları sözünü verdiler.

Daha sonra Maltepe Parkını gezerek incelemelerde bulundular.Park'da bulunan mahalle sakinleri ve park civarında bulunan esnaflarla yapılan konuşmalarda Muhtarın söyledikleri sorunlarla, mahalle sakinleri ve esnafının anlattıklarının örtüştüğü sonucuna varıldı.

MHP Merkez İlçe Başkanı Gökhan TOMRUK..; Maltepe Mahallesi ve diğer dört mahallemiz Kütahyamızın en eski mahallerindendir.Maltepe parkında yaşanan sorunlar bu mahallelerinde ortak sorunudur. Maltepe Mahallesi muhtarı Sayın Hasan Hüseyin YENİCE' yi ziyaret amacımız geçtiğimiz günlerde yapılan eylemli basın açıklamasındaki sorunları yerinde inçeleyip,çözümde yardımcı olmaktır.Sayın Muhtarımızın anlattıkları ve Maltepe Parkında bizzat görüştüğümüz mahalle sakinleri ve esnafların anlattıkları birbirleriyle örtüşür tarzdadır.Maltepe Parkı akşam saat 21.00' den sonra normal yaşam alanı olmakdan çıkıp, gayrimeşru akla gelebilecek her türlü hareketin mekanı haline gelmiştir.Bu alanın en kısa zamanda herkezin istediği saatlerde rahatca, huzur ve güven içerisinde kullanmasına imkan sağlıyacak tedbirler ilgili Kurum ve Kuruluşlarca bir an evvel alınmalıdır.İleride doğabilecek nahoş hadiselerden ve Allah korusun can ve mal kaybına neden olacak olayların sorumluları kimler olacaktır.Bir an evvel sorunların çözümü gercekleşmelidir.Kütahyamızın en hücra köşesi dahil olmak üzere güvenli ve huzur içerinde yaşanılır bir yerleşim alanı olması konusunda Milliyetci Hareket partisi Merkez İlçe Teşkilatı ve yönetimi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.'' dedi.
Maltepe Mahallesi Muhtarlığına yaptığımız ziyaretde bize bilgi veren ve açıklamalarda bulunan Muhtar Sayın Hasan Hüseyin YENİCE' ye ve görüştüğümüz mahalle sakinlerine ve esnaflarına teşekkür eden MHP Merkez İlçe yönetimi konuyu ilgili kurumlara aktaracakları sözünüde verdiler.DORUK HABER-Hüdayim GÜLER

Haber okunma sayısı: 2185Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
958 hit, 125 ziyaretçi, 132 ziyaret
Bu ay:
34397 hit, 4241 ziyaretçi, 4677 ziyaret
Toplam:
1034274 hit, 223784 ziyaretçi, 313980 ziyaret