Haber Tahtası

Nafi GÜRAL: Hangi Ulusal Sermayenin Kütahya'ya Gelmesini Engellemişiz?

nafi-gural-hangi-ulusal-sermayenin-kutahyaya-gelmesini-engellemisiz

Nafi GÜRAL, kendisinin Kütahya'ya gelmek isteyen yatırımcılara engel olduğu yönündeki söylemler üzerine hangi ulusal sermayenin gelmesinin engellendiğini sorarak; ulusal sermayenin kendi öz evladını bile hırpalayan zihniyetin, kendilerine de zarar verebileceğinin düşünülebileceğini; tüm saldırı ve yıpratmalara rağmen yatırımların artarak devam edeceğini belirtti.
02 Ekim 2016 Pazar 00:11

 Nafi GÜRAL, kendisinin Kütahya'ya gelmek isteyen yatırımcılara engel olduğu yönündeki söylemler üzerine hangi ulusal sermayenin gelmesinin engellendiğini sorarak; ulusal sermayenin kendi öz evladını bile hırpalayan zihniyetin, kendilerine de zarar verebileceğinin düşünülebileceğini; tüm saldırı ve yıpratmalara rağmen yatırımların artarak devam edeceğini belirtti.

 

 

Ülkemiz zenginleşirse, ülke içi ve dışındaki durumu gözler önüne seren KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi GÜRAL, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısının 2016 yılı ikinci toplantısında şu açıklamalarda bulundu:

 

 

"Her zaman söylediğimizi tekrarlayalım:

- Ülkemiz zenginleşmezse, vatandaşın borç ödemesi zorlaşır.

- Ülke zenginleşirse, yabancı ülkelerin Türkiye üzerindeki emelleri törpülenir.

- Ülkenin zenginleşmesinin doğal sonucu olarak halk zenginleşir.  

- Zenginleşmenin temelinde üretim ve istihdam vardır.

- Üretim için yatırım, yatırım için sermaye ve müteşebbis gereklidir. Üretim artarsa istihdam artar, gelir artar, hem fert, hem ülke zenginleşir. 

 

Söz istihdamdan açılmışken, istihdamın temelini oluşturan yatırımcılardan da söz edelim. 

 

Bilindiği gibi, şehrimizde üç kulvarda istihdam imkânı var:

1- Özelleştirme yoluyla özel sektör olan ulusal sermaye yatırımları, 

2- Kütahya da temelden yatırım yapmayı tercih etmiş ulusal sermaye yatırımları,

3- Kütahya’nın içinden çıkmış yerel sermaye yatırımları,

 

Her üç kulvardaki işletmelerimiz, çalışmalarını canla başla sürdürüyorlar. 

 

“Yatırımcılara Karşı Toplumsal Reaksiyon Oluşturma Gayreti İçinde Olanlar İkaz Edilmeli”

Kütahya’da hepimizin üstüne düşen en önemli görevlerden bir tanesi de, her üç kulvarda yatırımları olan işletmelerimizden birisine veya bir kaçına karşı toplumsal reaksiyon oluşturma gayreti içinde olanları ikaz etmektir. 

 

Ülkemizin tamamında iyi bilenen, yurt dışında birçok ülkede tanınan Güral ailesinin, Kütahya'ya gelmek isteyen yatırımcılara engel oldukları yönünde söylemler, yıllardan beri süre gelmekte iken, son yıllarda hedefe sadece Nafi Güral yerleştirildi. Bu söylemlerin sahiplerine bakın, hayatı boyunca hiç eleman çalıştırmamış ise bunların, Aliye öğretmeni linç eden zavallı zihniyetin torunları olduklarını düşünürsünüz. Yok, eğer belli kriterlere sahip olanlardan işitirseniz, bunlara sormak lazım, hangi ulusal sermayenin Kütahya'ya  gelmesi engellenmiş? İsim verir ise, hep beraber el ele verip olayın üstüne gideriz. İsim veremezler ise iftiracı olduklarını öğrenmiş oluruz, onlardan dinleyeceğimiz her söylemin içinde yalan ve iftira olabileceğini düşünürüz. Kaldı ki, şehrimizi şereflendirmiş, Kütahya ekonomisine önemli değerler katmakta olan onlarca ulusal sermayeden bir tanesi olsun şimdiye kadar çıkar, Kütahya'ya gelişi ile ilgili olarak kendisine yapılan engellemeleri anlatırdı.

 


Sırf Nafi Güral'a zarar vermek amacıyla uydurulmuş bu gibi söylemlerin, aslında Kütahya'ya gelmeyi düşünen ulusal sermaye üzerinde caydırıcı etkisi olması bile söz konusu olabilir. Bu söylemleri işiten ulusal sermaye, "kendi öz evladını bile hırpalayan zihniyet, zamanı geldiğinde veya ortam yaratıldığında bana da zarar verebilir" endişesi ile Kütahya'ya  gelmekten vazgeçebilir, bu riski gözden uzak tutmamak lazım. 

 

Nafi Güral, tüm saldırılara, yıpratma gayretlerine rağmen Kütahya'ya yatırımlarını sürdürecek, asla vazgeçmeyecektir. Kimse merak etmesin, kervan, temposunu artırarak yürüyecektir.  

Saldırı yapanlar, Nafi Güral'ın  adli, idari, siyasi, ahlaki, ideolojik, psikolojik, terörist, sosyal, ekonomik alanlarda herhangi bir hatasını biliyorlarsa, hemen açıklasınlar, toplum bilsin. Yok, eğer sadece başarılı ve örnek bir insana zarar vererek, kendilerini tatmin etmek amacıyla saldırı yapıyorlarsa, toplum bu kişileri de iyi bilsin. Hele hele hiç bir baltaya sap olamamış bu gibi kişileri toplum iyi tanımalı, hayatta başarılı olmaları halinde, saldırı sırasının kendilerine de gelebileceğini unutmamaları lazımdır. 

Buraya kadar anlatmaya çalıştığımız üretim ve istihdam artışının önemini kavramalıyız, üretim ve istihdamı artıracak, yerel, ulusal ve hatta global yeni yatırımcılar yaratmalıyız. Her zaman, her vesile ile dile getirdiğimiz 5 erk bir araya geldiğinde, işimizin ne kadar kolay olacağını hep beraber göreceğiz" dedi. - DORUK


Haber okunma sayısı: 2962Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
3973 hit, 460 ziyaretçi, 505 ziyaret
Bu ay:
37412 hit, 4554 ziyaretçi, 5050 ziyaret
Toplam:
1037289 hit, 224073 ziyaretçi, 314353 ziyaret